+420 602 503 777 stary@kudo.cz

LETNÍ SOUSTŘEĎENÍ

KUDO – KOLEŠOV

3. – 9. 7. 2022

KUDO CAMP 3

 

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2022 – KOLEŠOV

 

Opět je tu čas plánování dovolených a prázdnin pro léto 2022. Letos pojedeme opět do soukromého areálu v Kolešově, kde je zastřešené dojo, což se v případě špatného počasí velmi hodí. Jedná se o soukromý statek, majitel trénuje karate a jiu-jitsu, takže se jedná o „spřízněnou duši“. Spaní je na palandách, s sebou spacák a polštář, povlečení je na místě. Snídaně jsou formou švédského stolu, ostatní stravování je formou cateringu (letos již možná i vlastní kuchyně). K dispozici je hřiště na nohejbal, menší bazén a velkou výhodou je tělocvična s tatami, takže se nemusíme bát špatného počasí. Trénink bude 2x denně, pokud bude slunný den, odpolední část odpadne a využijeme bazén, je možno též vyzkoušet střelbu z luku a vzduchovky, případně využijeme jízdárnu, mají tam koníky (!).

Termín soustředění je stejný jako každý rok, a to vždy první týden prázdnin. Letos tento termín vychází na dny od 3. 7. – 9. 7. 2022.

Není nutné se účastnit celého soustředění, je možné se přihlásit jen na vámi vybrané dny (viz přihláška). Soustředění povedou trenéři Michal Starý a Tomáš Jákl (judo). Tréninky budou 2x denně (plus ranní rozcvička) a budou rozděleny trénink v postoji, na nácvik technik přechodů postoj – zem a na boj na zemi. V pátek, 8. 7. 2022 se budou konat zkoušky na technické stupně a je třeba je uhradit zvlášť podle platného ceníku (viz níže na přihlášce) na místě, nebo předem na účet.

 

TERMÍNY:

 

Příjezd – Kolešov 18, 270 04 Rakovník, sraz účastníků soustředění je na místě 3. 7. 2020 do 17. 00, začínáme večeří.

 

Odjezd – tamtéž 9. 7. po snídani, v cca 10.00.

 

CO NÁS ČEKÁ:

 

  1. Po budíčku následuje lehká rozcvička, hygiena, snídaně, úklid pokoje a dopolední trénink. Odpoledne bude jeden trénink a po večeři volná zábava.
  2. Soustředění směřuje především k inspiraci pro zlepšování pro další rok, nemá smysl dělat stovky kliků, či běhat v terénu. To umí každý a může se tomu věnovat sám v průběhu roku. Tento rok bude do plánu soustředění zařazen i „branný výcvik“. Čeká nás výuka základů střelby ze vzduchovky, hod granátem do dálky a na cíl, obrana proti noži, apod. Tyto disciplíny pak využijeme při sestavování závěrečného závodu, který bude vyhodnocen a ohodnocen.
  3. Na závěr každého soustředění je pořádána „Sayonara party“ (večírek na rozloučenou), kdy si všichni, buď jednotlivci, nebo skupinky, připraví nějaké krátké vystoupení. Toto patří k tradici Budo sportů, a pokud vaše dítě hraje např. na hudební nástroj, nebo umí něco, k čemu potřebuje rekvizity, zabalte je prosím s sebou (mimo piána…).

 

CO SI URČITĚ VZÍT S SEBOU:

 

Jak již bylo výše řečeno je nutno si s sebou vzít spací pytel a polštář, lůžkoviny (povlečení) jsou pak k dispozici v areálu. Době pobytu musí odpovídat dostatek oblečení (zejména spodní prádlo). Nezapomenout:

  • kimono (kdo má 2, tak obě), plavky, boty na přezutí, sportovní boty na venkovní trénink (ideální jsou lehké boty na bojová umění, u ,,Vietnamců“ se dají sehnat za cca 400,- Kč, viz obrázek dole), kdo má citlivé oči – sluneční brýle, opalovací krém, tepláky, čepici s kšiltem a trička. Chrániče na KUMITE – tedy všechny, co děti vlastní (kdo cvičí Kudo, vezme si klubovou přilbu, kterou po návratu odevzdá. Dále nezapomenout na blok a psací potřeby.

 

CO SI URČITĚ S SEBOU NEBRAT:

Žádné cennosti (drahé oblečení, zlaté řetízky, náušnice, hodinky apod.), nepřiměřenou finanční hotovost (jídlo a pití je zajištěno) a podle zkušeností z předešlých soustředění i mobilní telefon. Dále žádáme rodiče, aby dětem dali pouze minimální hotovost (doporučeno je 400,- Kč kapesného na pobyt) a žádné zásoby jídla či sladkostí (sušenky, bonbóny,…). Děti se pak řádně nestravují, vrací se jídlo a o žaludečních potížích ani nemluvě.

 

UPOZORNĚNÍ:

Na srazu při příjezdu rodiče předají vedení od každého účastníka kopii karty pojištěnce, prohlášení o bezinfekčnosti a kontaktní telefonní spojení – viz níže.

  1. Na závěr tohoto letáku je uveden úplný seznam kontaktních telefonů s časy, kdy je možno volat.
  2. Rodiče, jejichž ratolesti berou pravidelně léky, dodají vedení soustředění dostatečné množství léků na celý pobyt a rozpis užívání. V případě, že si dítě léky samo aplikuje, informujte o tom prosím vedení soustředění.
  3. Případnou návštěvu (a to skutečně jen ve výjimečných, akutních případech) konzultujte prosím s vedením soustředění.
  4. Rodiče jsou povinni zajistit při příjezdu předání dítěte a jeho dokladů a při ukončení soustředění si dítě převzít.
  5. Na soustředění budou mít děti celodenní režim a program. Každé dítě je povinno dodržovat daný režim a pokyny trenérů. V případě hrubého porušování kázně může být dítě ze soustředění vyloučeno bez nároku na vrácení peněz (rodiče budou telefonicky vyrozuměni a zajistí si sami odvoz dítěte). V žádném případě není povoleno kouření ani požívání alkoholických nápojů.
  6. Za cennosti, elektroniku, drahé oblečení, peníze a neoznačené věci nepřebírá vedení odpovědnost. V případě poškození či rozbití zařízení areálu dítětem jsou rodiče povinni zajistit finanční náhradu po dohodě s vedením soustředění.

Chceme vás ujistit, že pro přípravu každé akce děláme maximum. Již nyní se těšíme, že v pěkném prostředí a v toužebně očekávaném hezkém létě strávíme společně s vašimi dětmi příjemný týden. Ostatně, jako vždy…

Pro případné dotazy v době soustředění nás kontaktujte na tel. č. 602 503 777, v době od 19:00 hod – 20:00 hod každý den, případně sledujte facebook – Michal Starý.

 

 

S pozdravem

 

Michal Starý  

hlavní trenér

Zde je ke stažení přihláška a prohlášení: